Eurid przeciwko nadużyciom domen .eu
Eurid, jako pierwszy rejestr na świecie, wprowadził właśnie system przewidywania nadużyć i wczesnego ostrzegania (APEWS)
2019-12-05, 11:13

System przewidywania nadużyć i wczesnego ostrzegania (APEWS) to innowacyjna i wielokrotnie nagradzana metodologia oparta na ocenie wzorców rejestracji nazw domen. Przewiduje, czy nazwa domeny może być potencjalnie wykorzystywana w niewłaściwy sposób.

Jeśli system zidentyfikuje zarejestrowaną nazwę domeny jako potencjalnie powiązaną z nadużyciem, jej delegowanie w pliku strefy .eu jest opóźnione, a jej status w internetowym WHOIS pokazuje „Server Hold”.

Co to oznacza w praktyce? Nazwa domeny .eu będzie zarejestrowana, jednak wszelkie powiązane z nią usługi (takie jak strona internetowa, e-mail lub inna usługa) nie będą działać, dopóki  procedura weryfikacji nie zostanie zakończona w EURid  - wyjaśnia Anna Szulkowska z HRD.pl

EURid ręcznie sprawdza wszystkie nazwy domen, których przekazanie jest opóźnione z powodu systemu APEWS. Następnie zwraca się do właściciela domeny o potwierdzenie jego danych rejestracyjnych i przedstawienie dowodu tożsamości. Rejestrator otrzymuje powiadomienie za pośrednictwem wybranego kanału powiadomień. Proces sprawdzania może prowadzić do przekazania nazwy domeny w pliku strefy .eu lub do zawieszenia. W obu przypadkach rejestrator jest informowany.

Źródło: Eurid

KONTAKT / AUTOR
Wsparcie HRD
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy