Brexit a domeny .eu
Planowany proces wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej to dla obywateli mieszkających na Wyspie i korzystających z europejskich adresów spory kłopot. Od 19 października br. nie będą oni mogli realizować praktycznie żadnych operacji na obecnie zarządzanych domenach .eu.
2019-07-19, 09:26

Rejestr domen europejskich EURid już przygotowuje się do zaplanowanych w Rozporządzeniu (EU) 2019/517 zmian. Prawdopodobnie Abonenci z adresami GB i GI, którzy nie spełnią po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE tzw. "eglibility criteria", otrzymają możliwość aktualizacji danych adresowych na unijne w określonym przedziale czasowym. 

Od dnia 19 października 2019 r. system rejestru domen europejskich EURid przestanie automatycznie odnawiać domeny abonentów z adresami GB i GI (no renewal). Ponadto:

  - nie będzie można przedłużać rejestracji ( no term extension) 

  - nie będzie można realizować przeniesień (transferów) na innych abonentów z GB, GI

  - nie będzie można rejestrować nowych domen na adres w GB lub GI

Domeny nie będą odnawianie, jeśli Abonent nie zmieni danych na adres w UE.

Rejestr automatycznie nie będzie usuwał domen niespełniających kryteriów zawartych w Rozporządzeniu (EU) 2019/517. Domeny otrzymają status withdrawn czyli wycofane z użycia. Szansą na ponowną aktywację domeny będzie jedynie zmiana adresu na unijny. Rejestr powinien określić w niedługim czasie ramy czasowe dla okresu withdrawn -wyjaśnia Anna Szulkowska z HRD.pl

KONTAKT / AUTOR
Dział Marketingu
HRD.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy